LUXURY TRAVELS

CHEVAL BLANC MALDIVES

BURJ AL ARAB DUBAI

FOUR SEASONS BORA BORA

MADAM ZABRE SEYCHELLES

GOLF

AYURVEDA SRI LANKA

SKIING

HONEYMOONS

SAFARI

ANYTHING YOU DREAM ABOUT

Špargľová sezóna sa blíži

0

Špargľový festival v Mormoiron (Francúzsko) – 27.4. 2014 

Počas festivalu v dedinke Mormoiron zažijete to najlepšie, čo provensálska gastronómia ponúka.

Ráno sa v dedinke Mormoiron začína farmársky trh, kde si môžete zakúpiť miestne vína, syry, ovocie, olivy či zeleninu. Na hlavnej ulici prebieha špargľový veľtrh ako oslava tejto plodiny v regióne. Na ochutnávku a predaj bude nielen špargľa a pochúťky z nej, ale aj jahody a pochutiny z miestnych plodov. K dispozícií je aj prehliadka starých traktorov.

Pri návšteve Provensálska si určite nenechajte ujsť návštevu mesta Avignon, ktoré Vám ponúka najznámejšie miesta histórie ako:

  • Pápežský palác (Palais de Papes)
  • Most Sv. Benezeta (Pont st. Benezet)
  • Múzeum Petit Palace so svojou zbierkou náboženských obrazov z 13. – 16. storočia. Sú tu uložené diela Boticelliho,  Carpaccia a Belliniho

Špargľový festival vo Schwetzingene (Nemecko)

Mestečko Schwetzingen sa považuje za hlavné mesto špargle. Festival sa začína koncom apríla a trvá do polovice júna.  Za kráľovnú a veľvyslankyňu šparglí, ktorá propaguje mesto, sa považuje Katarína I.

Počas víkendov je v meste pre návštevníkov pripravený špeciálny program,  zatiaľ čo sa šefkuchári predbiehajú, kto vymyslí zaujimavejší gastronomický zážitok pre svojich hostí.

Heidelberg Suites Boutique Hotel

Heidelberg Suites Boutique Hotel je domovom v najromantickejšom meste Nemecka.  Od mesta Schwetzingen, kde sa koná tradičný špargľový festival, sa nachádza približne 10 km.  Každá izba v hoteli ponúka nádherný výhľad na zámok a staré mesto. Hotel svojim hosťom ponúka oázu krásy a relaxu vrátane moderného vybavenia.